Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu
Na ten niepowtarzalny i magiczny okres w roku, w imieniu Kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz swoim własnym, pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i radości. Niech będzie to czas bez pośpiechu, zmartwień i trosk, spędzony w ciepłej atmosferze, w gronie rodziny i przyjaciół.
-
Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom, pracownikom Policji, emerytom i rencistom policyjnym, przedstawicielom związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji.
-
Święta na drodze - apelujemy o ostrożną jazdę
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób wyruszy w trasę pokonując duże odległości. Każdy z nas siadając za kierownicę powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które przewozi. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby te święta były dla nas radosnym czasem i nie skończyły się tragedią.
-
Zabezpiecz swoje mieszkanie
O bezpieczeństwo swojego mienia warto dbać przez cały rok. Niestety, często w okresie świątecznym może dochodzić do większej liczby włamań i kradzieży. Zadbajmy więc o to, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie/dom. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Zapoznajcie się z naszymi poradami.
-
Kupując świąteczne prezenty zachowaj ostrożność
Trwa gorączka przedświątecznych zakupów. Wiele osób decyduje się nabyć wymarzone prezenty przez internet. Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszustów. Mundurowi radzą, co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców internetowych.
-
Kolejne policyjne działania „NURD”
We wtorek 20 grudnia od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.
-
„ Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat” – zebrane zabawki dotarły do dzieci
Każde przedsięwzięcie, które w życie dziecka wnosi uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Apel Weroniki, która sama spędziła tam wiele dni zaskoczył ją i jej mamę. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i pomoc dzieciom. Zebrane prezenty trafiły do Przylądka Nadziei.
-
Kierowco, zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz swoich bliskich! Przygotuj odpowiednio pojazd i siebie do zimowych warunków na drogach
Na dolnośląskich drogach warunki stają się coraz trudniejsze, dlatego to już ostatni dzwonek, aby odpowiednio przygotować nasze pojazdy do zmieniającej się aury i dostosować naszą technikę jazdy do utrudnień, jakie możemy spotkać na drodze w tym okresie. Dlatego dolnośląscy policjanci apelują o rozsądek, dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Stosując się do kilku prostych porad, możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo nasze i osób z nami podróżujących.
-
2,5 mln zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
W dniu 21 listopada 2022 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2.500.000. zagrożenie. Od ponad 6 lat aplikacja cieszy się nieustającą popularnością.
-
Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód
W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła co sprzyja wchodzeniu na lód i zachęca wędkarzy do łowienia ryb spod lodu. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niosą za sobą niebezpieczeństwo. Lekkomyślność dorosłych oraz pozostawianie bez opieki dzieci, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń co roku ginie pod lodem kilka osób.