Bieżące informacje

Kradzież z włamaniem i narkotyki- sprawcy zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 17.05.2023

Głogowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do pojazdu. Dwaj mężczyźni włamali się do pojazdu i dokonali kradzieży przedmiotów znajdujących się w jego wnętrzu. Ponadto jeden z mężczyzn posiadał przy sobie narkotyki. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w godzinach wieczornych, Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie otrzymał zgłoszenie, według którego ktoś miał się włamać do zaparkowanego na obrzeżach miasta pojazdu. Natychmiastowa reakcja policjantów pozwoliła na zatrzymanie dwóch mężczyzn, którzy wspólnie dokonali kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Fiat Ducato. Mężczyźni pokonali zabezpieczenie drzwi busa, dostali się do jego wnętrza, a następnie dokonali kradzieży wyposażenia oraz innych artykułów znajdujących się w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Sprawcy wydostali się z posesji przeskakując przez płot, jednakże po krótkim pościgu policjanci udaremnili im ucieczkę. Ponadto w toku przeszukania mężczyzn, policjanci ujawnili przy jednym z nich marihuanę.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym  areszcie.  Skradzione mienie zostało odzyskane i przekazane właścicielowi. Mężczyźni za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed Sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony