Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Pomaganie mamy we krwi…i w nogach
Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie i w Głogowie, zrzeszone w stowarzyszeniu IPA Głogów, wspólnie wzięły udział w październikowym biegu dla kobiet, wspierając swoją „niebieską” koleżankę walczącą z rakiem piersi oraz wszystkie kobiety borykające się z tą ciężką chorobą nowotworową. Funkcjonariuszki poruszone losem koleżanki, swoim zaangażowaniem w pomoc drugiemu człowiekowi, wypełniły słowa Janusza Korczaka „Nie możemy zmienić całego świata, ale zawsze możemy zmienić czyjś świat”.
-
Uwaga na oszustów stosujących metodę „na zdalny pulpit”
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu głogowskiego kolejny raz zwracamy uwagę na problem oszustw. Mimo wielu apeli i ostrzeżeń policji nadal dochodzi do oszustw metodą „na zdalny pulpit”. Głogowska policja przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa.
-
Spotkanie z policjantami z Rumunii i Mołdawii
Servo per amikeco (Służyć poprzez przyjaźń)- to hasło wyrażone w języku esperanto przyświeca policjantom i policjantkom zrzeszonym w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA. Jest to niezawisłe stowarzyszenie łączące funkcjonariuszy policji z całego świata bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie. Przynależność do IPA zobowiązuje do przestrzegania Deklaracji Praw Człowieka, które zostały określone w 1948 roku.
-
Dzieci i młodzież w internecie
Przygotowanie dzieci i młodzieży do funkcjonowania w środowisku cyfrowym jest jednym z największych wyzwań, przed jakim stają dziś dorośli. Jakie są nowe tendencje w rozwoju zagrożeń czyhających w internecie i jak bronić przed nimi najmłodszych? Jak ich uczyć bezpieczeństwa w sieci? Jaka jest rola weryfikacji wieku w ochronie dzieci? Jakie niebezpieczeństwa stwarza sztuczna inteligencja? - między innymi na te pytania odpowiada Łukasz Wojtasik, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w policyjnym podcaście #WspólnieBezpieczni.
-
Niepodległa dla hymnu. Zapraszamy do udziału w akcji!
W związku z przypadającą w 2023 roku 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, zachęcamy do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, 11 listopada o godzinie 12:00.
-
Głogowska drogówka dba o bezpieczeństwo mieszkańców
W czasie codziennej służby policjanci głogowskiej drogówki wykonują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym celu mundurowi przeprowadzają szereg kontroli drogowych, aby wyeliminować z ruchu drogowego osoby niestosujące się do przepisów, oraz stwarzające zagrożenie.
-
Uwaga zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy!
Uwaga od 31 października (godz. 7:00) do 2 listopada (godz. 7:00), nastąpi zmiana w organizacji ruchu w okolicach głogowskich cmentarzy. Wszędzie zostaną postawione znaki drogowe informujące o nowych zasadach ruchu.
-
Złodziej zatrzymany przez policjantów głogowskiej komendy
Tym razem się nie udało uciec. Czujni policjanci Wydziału Prewencji nie pozwolili na ucieczkę sprawcy kradzieży elektronarzędzi. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.
-
Lepiej późno, niż wcale. Po blisko roku czasu wpadł w ręce głogowskich policjantów
Dzięki czujności Funkcjonariuszy Wydziału Prewencji 29 –letni głogowianin nie będzie dłużej urywał się przed organami ścigania. Odpowie za popełnione przestępstwa z przed kilku miesięcy.
-
„ZNICZ 2023” – działania policjantów
Przełom października i listopada to okres wzmożonych działań Policji mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku, zwłaszcza w czasie „Wszystkich Świętych” oraz „Zaduszek”. W tym okresie znacząco nasila się ruch przy cmentarzach i w okolicach kościołów, a także na drogach dojazdowych do większych miast. Dlatego już od najbliższego weekendu znacznie więcej policjantów niż, na co dzień będzie czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach powiatu głogowskiego i całego kraju - odwiedzając miejsca spoczynku swoich bliskich.