Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
38- latek w rękach głogowskiej policji
Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 38- letnego głogowianina, który dokonał przestępstwa naruszenia miru domowego oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.
-
Półkolonie z Zespołem Profilaktyki Społecznej – podsumowanie wakacji
Zespół Profilaktyki Społecznej głogowskiej policji odbył kilka spotkań w okresie wakacyjnym na półkoloniach zorganizowanych wspólnie z Miejskim Centrum Wspierania Rodziny oraz z Football Academy. Dzieci miały okazję nie tylko usłyszeć, jak w bezpieczny sposób można spędzać wolny czas na wakacjach, ale i uczestniczyć w ciekawych zajęciach prezentujących podstawowe zasady bezpieczeństwa.
-
39- letni mężczyzna usłyszał aż 6 zarzutów, co mu teraz grozi?
Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 39- latka, który dokonał kilku przestęptw. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów, a co ciekawe, dokonał ich w warunkach powrotu do przestępstwa. Na chwilę obecną Sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
-
„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu głogowskiego
W niedzielę od godziny 6.00 głogowscy policjanci prowadzą kolejne działania „Trzeźwy Poranek”. Na głównych ciągach komunikacyjnych spotkamy patrole policjantów ruchu drogowego, którzy sprawdzają stan trzeźwości kierujących.
-
STOP KRADZIEŻOM – CHROŃ SWOJE MIENIE. FILM
Niemal każdego dnia funkcjonariusze przyjmują zgłoszenia dotyczące przestępczej działalności amatorów cudzego mienia. Wielu kradzieży można by uniknąć, gdybyśmy sami byli ostrożni i dbali o właściwe zabezpieczenie własnego mienia. Jaworscy policjanci wspólnie z seniorami z Centrum Usług Socjalnych przy MOPS w Jaworze „ Senior +” zrealizowali film, w którym ostrzegają przed złodziejami.
-
Zatrzymany za kradzież elektronarzędzi
Głogowscy policjanci zatrzymali 27- letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież elektronarzędzi na szkodę jednego z głogowskich sklepów. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Upał ma wpływ na kierowców - pamiętajmy o tym przed podróżą
Policja przypomina, by w czasie jazdy nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje. Podczas podróży samochodem dbanie o odpowiednią temperaturę wewnątrz samochodu jest kluczowe dla naszego bezpieczeństwa.
-
Działania dolnośląskich policjantów w związku z sytuacją na rzece Odrze
Bezpieczeństwo mieszkańców i osób przyjezdnych, które wypoczywają na terenie naszego województwa, stanowi priorytet dla policjantów z Dolnego Śląska. Mając to na uwadze, funkcjonariusze Policji współpracują stale z innymi służbami i instytucjami, aby jak najskuteczniej prowadzić monitoring oraz działania prewencyjne w rejonie rzeki Odry i jej rozległych terenów przywodnych. W związku z pojawiającym się zagrożeniem, mundurowi każdego dnia obserwują sytuację z lądu, wody i powietrza, a także informują o zagrożeniach osoby, które mimo kampanii informacyjnych znajdują się w pobliżu wody. Dziś w jednym z takich patroli, udział wzięli Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Paweł Barski.
-
Kolejny dzień działań dolnośląskich policjantów w związku z sytuacją na rzece Odrze
Mundurowi współpracując z innymi służbami i instytucjami, działają każdego dnia z lądu, wody i powietrza, aby w związku z pojawiającym się zagrożeniem docierać także w miejsca trudnodostępne. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców i osób przyjezdnych, które wypoczywają na terenie naszego województwa, policjanci prowadzą stały monitoring oraz działania prewencyjne m.in. w rejonie rzeki Odry i jej rozległych terenów przywodnych. Widać wyraźnie, że osoby odpowiedzialne zrezygnowały z wypoczynku nad wodą, ale stale pojawiają się jeszcze przypadki ignorowania mogących wystąpić zagrożeń i w takich sytuacjach interweniują policjanci.
-
Prewencja w cieniu Kolegiaty
Uroczystości „W cieniu Kolegiaty”, gromadzą na Ostrowie Tumskim w Głogowie, coraz większe grono osób. Również w tym roku głogowska Policja, tradycyjnie wystawiła swoje stoisko z prewencją kryminalną, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych.