Bieżące informacje

Uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą. Osiem osób zatrzymanych

Data publikacji 07.06.2023

Wspólne działania głogowskich policjantów z funkcjonariuszami Służby Celno – Skarbowej i Kontrterrorystów doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnych automatów do gier hazardowych, narkotyków a nawet amunicji.

W minioną środę Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie działając wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu oraz policjantami z  Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Głogowie przeprowadzili działania w zakresie zwalczania nielegalnego hazardu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przeprowadzenie akcji, w wyniku której funkcjonariusze zatrzymali 8 osób. Podczas działań przeszukano salony gier, prywatne mieszkania oraz samochody, zabezpieczając przy tym m.in. dokumentację, nośniki danych i telefony komórkowe. Ponadto w trakcie przeszukania jednego z mieszkań policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków, w tym amfetaminy, a także amunicję do broni palnej. W toku wykonanych czynności  funkcjonariusze zabezpieczyli 13 automatów do gier hazardowych oraz duże ilości gotówki.

Część zatrzymanych usłyszało zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się urządzaniem i prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych na automatach, a jedna z tych osób kierowania tą grupą.  W stosunku do czterech podejrzanych prokuratura skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku o areszt tylko wobec jednej osoby, natomiast wobec pozostałych zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Prokuratura będzie składała zażalenie na decyzję sądu.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

Film 07_06_2023_-_GLOGOW.mp4

Pobierz plik 07_06_2023_-_GLOGOW.mp4 (format mp4 - rozmiar 34.17 MB)

Powrót na górę strony