Bieżące informacje

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych mundurowych

Data publikacji 28.04.2023

Dziś w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych mundurowych. W uroczystości wziął udział p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie nadkomisarz Łukasz Rachwalski. Uczniowie klasy mundurowej oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących, na dodatkowych zajęciach, zdobywają wiedzę związaną z funkcjonowaniem policji, wojska i straży pożarnej.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego maturzystów z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego odbyła się w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. W uroczystości uczestniczyli między innymi Starosta Powiatowy Jarosław Dudkowiak oraz p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie nadkomisarz Łukasz Rachwalski. W trakcie uroczystości wyróżnionych zostało czterech uczniów, spośród których jednego z nich, za  trud nauki i szkolenia oraz patriotyczną postawę, osobiście wyróżnił p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie nadkomisarz Łukasz Rachwalski.

Młodzież uczęszczająca do klas mundurowych, poza nauczaniem ogólnokształcącym z przygotowaniem do matury, przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych. Poznaje podstawy pracy policjanta, strażaka czy żołnierza. Uczniowie zobowiązani są do przestrzegania regulaminu klas mundurowych. Reguluje on między innymi obowiązek noszenia munduru co w specjalny sposób wyróżnia uczniów tych klas. Uczestniczą również w zajęciach terenowych i poligonowych co łączy się z wyjazdami i zajęciami prowadzonymi min. w szkołach policyjnych oraz poligonach wojskowych.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony