Bieżące informacje

Odpowie za znęcanie się nad psem

Data publikacji 09.03.2023

Głogowscy policjanci ustalili i zatrzymali 44-letnią mieszkankę powiatu Głogowskiego, która znęcała się nad swoim psem.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą na podstawie materiałów operacyjnych ustalili, że jedna z mieszkanek gminy Jerzmanowa, opiekująca się suczką rasy amstaf, znęca się nad nią poprzez przetrzymywanie zwierzęcia w złych warunkach bytowych oraz nie zapewnianie opieki weterynaryjnej. Na miejsce głogowscy policjanci udali się wraz z prezesem Głogowskiego Towarzystwa Pomocy Zwierzętom „AMICUS”.

Kobieta długotrwale sprawowała niewłaściwą opiekę nad zwierzęciem i nie zapewniała mu opieki weterynaryjnej. Pies z uwagi na nieleczone choroby nie był w stanie przyjmować odpowiedniego pokarmu, co doprowadziło do wychudzenia oraz wyniszczenia organizmu.

W związku z tym, iż pies potrzebował natychmiastowej interwencji lekarza weterynarii i podania leków przeciwbólowych, po dokonaniu oceny stanu zdrowia podęto decyzję, iż pies zostanie zabrany do azylu dla zwierząt prowadzonego przez stowarzyszenie “AMICUS”. 44-letnia mieszkanka powiatu Głogowskiego, została zatrzymana i usłyszała zarzut znęcania nad zwierzęciem, teraz grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” Nie bądźmy obojętni na krzywdę zwierząt!

 

p.o. Oficera prasowego 
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

st. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony