Bieżące informacje

Nie daj się oszukać – zachowaj ostrożność

Data publikacji 08.03.2023

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu głogowskiego kolejny raz zwracamy uwagę na problem oszustw i kradzieży, dotykający w szczególności osoby starsze. Mimo wielu apeli i ostrzeżeń policji, nadal dochodzi do oszustw na wnuczka, policjanta, pracownika socjalnego itp.

Oszuści cały czas modyfikują metody działania w celu wyłudzenia pieniędzy. Często podszywają się pod krewnych, pracowników banku, czy też policjantów. Zazwyczaj oszuści informują o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa. Zdarza się również, że przestępcy przedstawiają się jako oficerowie Policji i przekonują swoje ofiary do wzięcia udziału w akcji policyjnej lub informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy.

Aby zapobiec oszustwu pamiętajmy:

  • bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie w sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej,
  • informować Policję o każdej próbie oszustwa,
  • konsultować się z najbliższymi w przypadku kontaktu osoby potrzebującej naszych pieniędzy,
  • nie udzielać przez telefon żadnych informacji dotyczących danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich.

Pamiętajmy również,  że policja nigdy nie informuje o prowadzonej akcji oraz nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informuj Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie obawiaj się, że alarm może okazać się fałszywy. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo!

           

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

St. Sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

 

Powrót na górę strony