Bieżące informacje

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Przypominamy o aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 05.10.2022

Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Reaguj na zagrożenia. Przypominamy, że korzystając z Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, można zaznaczać problemy występujące w danym rejonie.

Dzięki aplikacji Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec powiatu głogowskiego i całego kraju, może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Nie jest to jednak narzędzie służące zgłaszaniu pilnych interwencji.

PAMIĘTAJ

Jeśli twoje zgłoszenie wymaga natychmiastowej interwencji policji, dzwoń na ogólnopolski numer alarmowy 112 lub przekaż osobiście zgłoszenie policjantowi.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowe narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez, interaktywny kontakt z policją przy użyciu technologii internetowych. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest sprawdzane i weryfikowane przez policjantów. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z tego narzędzia i nie powielania zgłoszeń.

Przypominamy, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania zawiadomienia o przestępstwie czy wykroczeniu w trybie alarmowym. Założenie KMZB to umożliwienie wskazywania istotnych problemów oraz zagrożeń jakie mogą wystąpić w danym miejscu i są ważne dla poczucia bezpieczeństwa obywateli.

 

 

Oficer prasowy  

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

asp.szt. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony