Bieżące informacje

Chroń rower przed złodziejem!

Data publikacji 21.09.2022

Sezon letnich i wakacyjnych wycieczek rowerowych już niemal dobiega końca, a świadomość i bagatelizowanie problemów zabezpieczania swoich rowerów wciąż ten sam. Głogowscy policjanci kolejny raz apelują do wszystkich miłośników jednośladów. Chrońmy swoje mienie stosując odpowiednie zabezpieczenia.

Od kilku lat obserwujemy w naszym kraju prawdziwy boom rowerowy. Polacy coraz chętniej korzystają z tego środka transportu i rekreacji. Mieszkańcy naszego miasta również nie pozostają pod tym względem w tyle. Rozwija się infrastruktura rowerowa Głogowa i powiatu latem, jesienią, a nawet zimą.

 

Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczaniu i pilnowaniu naszego, niejednokrotnie bardzo drogiego sprzętu. Pamiętajmy o tym, że rowery są cennym łupem dla złodzieja, który tylko czeka na okazję ich kradzieży.

 

Oto kilka porad dla właścicieli rowerów:

 

  • Każdorazowo zabezpieczaj swój rower stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem.
  • Zabieraj ze sobą takie elementy jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe.
  • W miarę możliwości przechowuj rower w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.
  • Oznakuj swój rower w ramach policyjnej akcji.

 

Od wielu lat głogowska policja prowadzi działania prewencyjne poświęcone zapobieganiu kradzieży rowerów. Polegają one min. na znakowaniu rowerów i rejestrowaniu ich w policyjnej bazie. Dzięki temu rower staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej można odnaleźć jego właściciela. Udział w programie jest zupełnie bezpłatny.

Aby przystąpić do programu należy skontaktować się  z policjantem odpowiedzialnym za znakowanie rowerów. Możemy to zrobić w każdy dzień roboczy w godzinach 8:00 – 14:00 dzwoniąc pod numery telefonów:
Zespół ds. Profilaktyki Społecznej 478-742-323 i umówić się na termin znakowania naszego roweru.

 

Oficer prasowy  

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

asp.szt. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony