Bieżące informacje

Działania „Bezpieczny motocyklista”

Data publikacji 07.08.2022

W dniu 07 sierpnia 2022r. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przeprowadzą działania kontrolne „Bezpieczny motocyklista”. Działania mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych na drogach.

Wypadki drogowe, w których uczestniczą motocykliści, często pociągają za sobą poważne skutki. Stąd od wielu lat podejmowane są różne działania, w tym kontrolno-edukacyjne, których celem jest zmniejszenie tego zjawiska. 

Jak wskazują policyjne statystyki, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów. Motocyklista musi być świadomy, że jest narażony na większe ryzyko wypadku, niż kierowca samochodu osobowego, albowiem chroniony jest właściwie tylko przez kask. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, kierowca motocykla powinien czuć się dobrze i pewnie na drodze. Musi szanować innych użytkowników dróg. Znać  i przestrzegać przepisy ruchu drogowego oraz zasady bezpieczeństwa, jak również dbać o bezpieczeństwie osób przewożonych na motocyklu. Jazda motocyklem z pasażerem wymaga odpowiedniego przygotowania.

W trakcie działań policjanci skupią swoją uwagę na motocyklistach, łamiących przepisy w szczególności dotyczące:

  -  ograniczania prędkości,

  -  prawidłowego wyprzedzania,

  -  zachowania się wobec pieszych,

  -  prawidłowego wyposażenia pojazdu,

  -  posiadania wymaganych dokumentów,

  -  stosowania się do znaków i sygnałów drogowych,

  -  stosowania kasków ochronnych,

  -  zgodnego z przepisami przewożenia pasażerów,

  -  posiadania do kontroli drogowej wymaganych dokumentów

 

p.o. oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

mł. asp. Emilia Reguła
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony