Bieżące informacje

Policyjne działania „NURD”

Data publikacji 29.07.2022

W piątek 29 lipca br. od wczesnych godzin porannych, policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Głogowie prowadzą działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcje tego typu to przede wszystkim przypomnienie o zagrożeniach w ruchu drogowym jakie czyhają na pieszych, rowerzystów ale i również motocyklistów.

Działania ukierunkowane są na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, lecz są narażeni na kontakt z nim. Należy wyraźnie zaznaczyć, że najbardziej zagrożona wypadkami grupa wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego to piesi.

Niestety znaczna część zdarzeń, w których dochodzi do potrącenia pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych. W ramach realizowanych działań o zasięgu ogólnopolskim, funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych.

Stale propagujemy też stosowanie elementów odblaskowych oraz problem właściwego oświetlenia rowerów i korzystania z kasków ochronnych. Zwracamy też uwagę na właściwe zachowanie kierowców wobec tej kategorii uczestników ruchu drogowego.

 

p.p. oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

mł.asp. Emilia Reguła
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony