Bieżące informacje

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Data publikacji 04.01.2022

Zbliżający się czas ferii zimowych dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, będą czasem do zaplanowania aktywnego relaksu, w tym również przemieszczania się do bardzo wielu miejscowości wypoczynkowych, gdzie znajdują się zorganizowane tereny narciarskie oraz rekreacyjne. W związku z tym podjęto kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno- edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Akcja jest kontynuacją działań podejmowanych w ubiegłych sezonach zimowych, a tegorocznymi partnerami przedmiotowego projektu są: Polski Związek Narciarski, stowarzyszenie Instruktorów i Terenów Narciarstwa PZN, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

Z uwagi na czas pandemii, zgodnie z zaleceniami sanitarnymi oraz restrykcjami w okresie zimowym, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej , w tym dzielnicowi, przy zachowaniu obowiązujących rygorów sanitarnych, będą informować w możliwie najszerszym zakresie o zasadach bezpieczeństwa w trakcie całego sezonu zimowego, nie tylko podczas wypoczynku w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich.

Ponadto w ramach przedmiotowego projektu ogłoszony zostanie konkurs plastyczno – filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”, który stanowi integralną część planowanej inicjatywy. Jest on głównie skierowany do dzieci i młodzieży do lat 16 i będzie trwał od 3 stycznia do 4 marca 2022r.

 

p.o. Oficera prasowego  

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

sierż. szt. Emilia Reguła

tel. 604 904 452

 

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja