Bieżące informacje

Policyjna eskorta dotarła na czas – dziecko trafiło do szpitala

Głogowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od rodziców dziecka, które miało trudności z oddychaniem. Z uwagi na utrudnienia w ruchu spowodowane remontem drogi, funkcjonariusze pilotowali samochód do placówki medycznej.

W minioną sobotę, dyżurny głogowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dziecka, u którego wystąpiły poważne problemy z oddychaniem. Rodzice, próbując niezwłocznie dotrzeć do szpitala, utknęli w korku spowodowanym pracami drogowymi.

Po przyjęciu zgłoszenia na miejsce skierowano patrol Policji. Funkcjonariusze wiedząc, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta, szybko odnaleźli pojazd z rodziną i natychmiast przystąpili do działań. Policjanci, korzystając z sygnałów świetlnych i dźwiękowych, przeprowadzili pilotaż samochodu przez zakorkowane ulice, umożliwiając bezpieczne i możliwie najszybsze dotarcie do szpitala.

Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy oraz sprawnej koordynacji działań, dziecko trafiło pod opiekę lekarzy bez zbędnej zwłoki.

„Pomagamy i Chronimy”- to hasło przyświeca policjantom każdego dnia.

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
Mł. asp. Natalia Szymańska
tel. 604 904 435

 

Powrót na górę strony