Bieżące informacje

Głogowscy policjanci zapobiegli tragedii

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali 34-letniego głogowianina, który chciał odebrać sobie życie. Mężczyzna groził swojemu sąsiadowi i ugodził go ostrym narzędziem. Tego samego dnia dokonał także kradzieży elektronarzędzi.

W minioną sobotę dyżurny głogowskiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie, według którego na obrzeżach Głogowa ktoś prosi o pogotowie, doznał urazu ręki, a na miejscu mogą znajdować się agresywne osoby.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze. Dzielnicowe, które jako pierwsze przyjechały na miejsce, zauważyły przez okno jednego z mieszkań dwóch mężczyzn, w tym jeden z opatrunkiem na przedramieniu. Natomiast w innym mieszkaniu w oknie stał mężczyzna, który groził odebraniem sobie życia. Na miejsce przyjechali także funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz inni dzielnicowi. Policjanci natychmiast podjęli działania. 34-latek stojący w oknie nie chciał przyjąć żadnej pomocy oraz nie pozwalał na wejście do swojego mieszkania. W wyniku prowadzonych przez dzielnicową negocjacji mężczyzna ostatecznie otworzył drzwi i wyszedł z mieszkania.  

Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował rannego 58-latka na SOR. Jak ustalili policjanci, 34-latek miał grozić 58-latkowi i ugodzić go ostrym narzędziem w przedramię. Mężczyzna został zatrzymany, przewieziony na SOR gdzie został przebadany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

Jak się okazało, 34-letni głogowianin tego samego dnia dokonał kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości około 1500 złotych, z niezabezpieczonego garażu. Przy czym czynu tego dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa. Wobec mężczyzny został zastosowany  środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony