Bieżące informacje

Kampania #ZnamTeNumery

Mundurowi prowadzą kampanię profilaktyczną #ZnamTeNumery, która nawiązuje do kultowych tekstów i mówi o numerach telefonu do dzielnicowego i bliskich oraz o „numerach” jakie robią oszuści. Celem tej kampanii jest wypracowanie zasad bezpieczeństwa i uświadomienie seniorów oraz ich najbliższych na temat niebezpieczeństw i metod oszustw.

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej wspólnie z Rewirem Dzielnicowych przeprowadzili w ostatnim czasie spotkania z seniorami z powiatu głogowskiego. Prelekcje wpisują się w założenia kampanii #ZnamTeNumery i będą kontynuowane w najbliższym czasie.

Głównym celem spotkań jest przede wszystkim ciągła edukacja z zakresu bezpieczeństwa i uwrażliwienie osób starszych na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa.

Policjanci tłumaczyli, w jaki sposób działają sprawcy i jak należy właściwie reagować w sytuacji potencjalnego zagrożenia oszustwem, a także o jakich numerach telefonów pamiętać. Zwracali uwagę na bardzo bogatą wyobraźnię i przebiegłość przestępców, którzy dla zrealizowania swoich planów gotowi są do różnych posunięć i stale modyfikują metody wyłudzania pieniędzy aby tylko osiągnąć swój cel. Podczas spotkania poruszono także temat bezpiecznego korzystania z Internetu i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i również przemoc wobec osób starszych.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali ulotkę informacyjną ze wskazówkami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa, kalendarz, a także gadżet prewencyjny w postaci opaski odblaskowej.

Na potrzeby kampanii uruchomiona została strona internetowa:
https://znamtenumery.pl/

p.o. oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
st. post. Agnieszka Kotwas
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony