Bieżące informacje

Ukradła paliwo na stacji i uciekła

Data publikacji 10.04.2024

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie miał na swoim sumieniu.

W mieniony piątek głogowscy policjanci odebrali od dyżurnego komunikat, że na jednej ze stacji w Głogowie, doszło do kradzieży paliwa. Okazało się, że kierujący pojazdem typu Bus marki Opel Movano zatankował paliwo na kwotę blisko 3.700 zł tj. 531 litrów i odjechał bez uiszczenia zapłaty.

Pół godziny później patrol Wydziału Ruchu Drogowego zauważył pojazd marki Opel Movano uderzająco podobny do poszukiwanego. Bus ten posiadał inne tablice rejestracyjne niż te podane w komunikacie przez dyżurnego.

Funkcjonariusze zdecydowali się sprawdzić zarówno pojazd jak i kierowcę. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Podczas kontroli samochodu stróże prawa ujawnili za drzwiami paki bagażowej, pojemniki z olejem napędowym. Okazało się, że kierująca busem, 38 – letnia kobieta na czas kradzieży zmieniła tablice rejestracyjne pojazdu. A ponadto podczas przeszukania kobiety w chwili zatrzymania, znaleziono woreczek strunowy z zawartością substancji krystalicznej.

Mundurowi zatrzymali kierującą i zabezpieczyli znalezione narkotyki. Mieszkanka powiatu polkowickiego usłyszała zarzut zarówno kradzieży paliwa, jak też użycia tablic rejestracyjnych innego pojazdu, a także posiadania zakazanych substancji. O jej dalszym losie zadecyduje Sąd.

p.o. oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
st. post. Agnieszka Kotwas
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony