Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Bieżące informacje

Nocny pościg za kierowcą Volkswagena

Data publikacji 25.03.2024

Głogowscy policjanci, po pościgu, zatrzymali kierowcę pojazdu marki Volkswagen. 23-latek kierował w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach nocnych. Policjanci z Wydziału Prewencji głogowskiej komendy w trakcie patrolu miasta zauważyli pojazd marki Volkswagen, który w trakcie jazdy zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszali się policjanci. Funkcjonariusze zaniepokojeni zachowaniem kierowcy zawrócili, aby zatrzymać kierującego i przeprowadzić kontrolę drogową. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca zignorował polecenia funkcjonariuszy i podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Kierującym Volkswagenem okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Policjanci  sprawdzili trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto ustalili, że mężczyzna posiada  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnione czyny 23-latek odpowie przed sądem, a kara, jaka mu grozi to do 5 lat pozbawienia wolności.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony