Bieżące informacje

Policjanci z wizytą u najmłodszych

Data publikacji 09.02.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie odwiedzili przedszkolaków z przedszkola nr 7 oraz przedszkola Promyk w Głogowie. Głównym tematem zajęć było bezpieczeństwo wśród najmłodszych i edukacja w zakresie prawidłowej reakcji na zagrożenia.

Głogowscy policjanci cyklicznie prowadzą prelekcje i spotkania z przedszkolakami w ramach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. Tym razem policjanci odwiedzili przedszkole nr 7 i przedszkole Promyk. Podczas zajęć maluchy dowiedziały się jak wygląda praca policjanta. Mundurowi rozmawiali także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Prowadzone były zajęcia „Ja i nieznajomy”, ukazujące dzieciom, jakie niebezpieczeństwa mogą na nie czyhać w kontaktach z osobami nieznajomymi, które próbują w złym celu wykorzystać zaufanie dziecka.

Na zajęciach funkcjonariusze przypomnieli o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a także w praktyce ćwiczyli z dziećmi jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i jak zachowywać się na przejściu. Tematem zajęć były również ogólne zasady bezpieczeństwa. Każde dziecko mogło obejrzeć z bliska kajdanki, a także przymierzyć policyjną czapkę.

Przedszkolaki wykazały się znajomością numeru alarmowego 112, a na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali z policjantami pamiątkowe zdjęcia.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony