Bieżące informacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – rady dla wolontariuszy

Data publikacji 26.01.2024

28 stycznia 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze przygotowują się już do niedzielnej kwesty. Naszą szczególną troską będzie to, aby wszyscy, zbierając datki mogli się czuć pewnie i bezpiecznie. Nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci w mundurach oraz patrole nieumundurowane.

Wszyscy policjanci, którzy 28 stycznia 2024 r. będą pełnić służbę na ulicach miasta i na terenie powiatu głogowskiego szczególną uwagę i troskę będą kierować wobec wolontariuszy i do nich głównie kierujemy kilka podstawowych rad:

  • Unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy   przejściowe, a po zmroku parki lub skwery.
  • Nie chodźcie sami, najlepiej zbierajcie datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów.
  • W razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętając, że Wasze zdrowie jest najważniejsze. Starajcie się raczej zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy.
  • Podczas ucieczki sprawcy, głośno wzywajcie pomocy, jak najszybciej powiadomcie Policję o kradzieży. Zapamiętajcie drogę ucieczki sprawcy.
  • Jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary nie obawiajcie się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomcie Policję.

Jak wyglądać będzie wolontariusz  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdy z wolontariuszy musi posiadać identyfikator Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem wolontariusza, numerem oraz adresem wolontariusza.

Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Dodatkowo identyfikator musi mieć Fundacyjną  serduszkową pieczątkę, hologram WOŚP i być zalaminowany. Najważniejsze jest jednak to, że identyfikator musi być noszony na widocznym miejscu.

Puszka wolontariusza musi być oklejona Fundacyjnymi banderolami. Nieodzownym atrybutem naszych wolontariuszy są orkiestrowe, serduszkowe naklejki.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie masz ukończonych 16 lat – musisz być pod opieką osoby dorosłej. Wolontariusze WOŚP nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni !!!

 

oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

mł. asp. Emilia Reguła
tel. 604 904 452

 

 

Powrót na górę strony