Bieżące informacje

Zatrzymana do kontroli drogowej miała blisko 2 promile alkoholu

Data publikacji 27.09.2023

Głogowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 39-latkę, która jechała bez świateł. Kobieta była w drodze do pracy, a w organizmie miała blisko 2 promile alkoholu. Za popełnione czyny odpowie przed Sądem.

Policjanci z Wydziału Prewencji głogowskiej komendy podczas patrolu miasta zauważyli pojazd poruszający się bez wymaganych świateł. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierująca 39-letnia mieszkanka Głogowa, była w drodze do pracy. Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli woń alkoholu od kierującej. Sprawdzili trzeźwość 39-latki, a badanie wykazało w jej organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Pojazd został odholowany, a 39-latka usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych przepisami świateł. Funkcjonariusze zatrzymali także prawo jazdy kobiety. Za popełnione czyny głogowianka odpowie przed sądem.

Każdy kierowca, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadomy stan nietrzeźwości kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu.

Dlatego, jeżeli wczoraj piłeś alkohol, to dziś nie wsiadaj za kierownicę !!!

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony