Bieżące informacje

19-letni wandal zatrzymany

Data publikacji 25.09.2023

Głogowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 19-latka, który wybił szyby w wiacie przystankowej przy ul. Kazimierza Wielkiego. Chuligan usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, a kara, jaka mu grozi to do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek w godzinach nocnych dyżurny głogowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, według którego w rejonie osiedla Piastów Śląskich w wiacie przystankowej zostały wybite szyby, a sprawca uciekł.  

Skierowani na miejsce policjanci z wydziału prewencji głogowskiej komendy potwierdzili zgłoszenie i natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Podczas penetracji okolicy mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy  uszkodzenia mienia.

Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna był nietrzeźwy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu wandal usłyszał zarzut dokonania uszkodzenia mienia, czym spowodował straty w kwocie nie mniejszej niż 2 000 złotych. Ponadto czyn dokonany przez mężczyznę został zakwalifikowany jako czyn o charakterze chuligańskim. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a kara, jaka mu grozi to do 5 lat pozbawienia wolności.

p.o. Oficera prasowego  
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony