Bieżące informacje

Sprawca kradzieży roweru zatrzymany, a rower odzyskany

Data publikacji 22.09.2023

Głogowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Mężczyzna po dokonanej kradzieży starł numery ramy i przemalował rower, jednak jego działanie nie zmyliło policjantów. 22-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Głogowie w trakcie nocnego patrolu zatrzymali sprawcę kradzieży roweru.

22-latek kilka dni wcześniej dokonał kradzieży niezabezpieczonego roweru pozostawionego przez właściciela przy jednym ze sklepów na terenie Głogowa. Mężczyzna starł numery ramy i przemalował rower.

Policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali skradziony rower, zatrzymali sprawcę i osadzili w policyjnym areszcie. 22-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Za popełniony czyn mężczyzna odpowie przed sądem, a kara, jaka mu grozi to do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, aby odpowiednio zadbać o swoją własność. Złodzieje czekają tylko na chwilę naszej nieuwagi. Każdorazowo zabezpieczaj swój rower, stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem. Nie pozostawiaj niezabezpieczonych rzeczy przy rowerze. Zabieraj ze sobą takie elementy jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe. Oznakuj swój rower w Krajowym Rejestrze rowerowym lub w trakcie policyjnej akcji. Wystarczy naprawdę niewiele, by skutecznie zabezpieczyć swoją własność przed kradzieżą. Dbanie o nasze mienie jest w naszym interesie.

p.o. Oficera prasowego  
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony