Bieżące informacje

ROADPOL Safety Days- działania głogowskiej drogówki

Data publikacji 20.09.2023

W dniach 16-22 września 2023 r., obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, w trakcie którego prowadzone są działania pod nazwą ROADPOL Safety Days. W ramach realizowanej akcji, dziś na terenie powiatu Głogowskiego funkcjonariusze głogowskiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole drogowe.

Dziś, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie  prowadzą akcję pn. „ROADPOL Safety Days”.  Działania te ukierunkowane są na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO-  czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.  Akcja jest realizowana niemalże we wszystkich europejskich krajach podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.

W ramach prowadzonej akcji policjanci dokonują pomiarów prędkości ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. To właśnie prędkość jest przyczyną poważnych wypadków drogowych, w których ginie najwięcej osób. Dlatego policjanci apelują o to, aby kierujący poruszali się z bezpieczną prędkością, czyli taką, która jest dostosowana do obowiązujących ograniczeń prędkości, natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Mundurowi, przeprowadzając kontrole drogowe, zwracają  szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdu, wymagane uprawnienia oraz wyposażenie pojazdu.

Największy wpływ na bezpieczeństwo mają sami użytkownicy dróg. Dlatego policja apeluje do kierowców o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony