Bieżące informacje

„Bezpieczny powrót do szkoły”

Data publikacji 14.09.2023

Głogowscy policjanci wzięli udział w akcji pn. „Bezpieczny powrót do szkoły”. Policyjne stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, promowali wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego i mówili o tym, jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj o godzinie 9:00 na Bulwarze Nadodrzańskim w Głogowie odbył się piknik pn. „Bezpieczny powrót do szkoły”. Przedsięwzięcie skierowane było do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Podczas pikniku dostępne były stoiska, przy których dzieci mogły obejrzeć pokazy oraz wysłuchać pogadanek.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie także przygotowali stanowisko, gdzie dzieci mogły wziąć udział w instruktażu, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a każdy uczestnik mógł zrobić sobie odbitki linii papilarnych palców. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły, a także mówili o tym, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać w kontaktach z osobami nieznajomymi, które próbują w złym celu wykorzystać zaufanie dziecka. Podczas spotkania, dzieci dowiedziały się również, jak wygląda praca policjanta. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też maskotka Komendy Powiatowej Policji w Głogowie- Komisarz Lew, z którym dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony