Bieżące informacje

Głogowscy policjanci na „Narodowym Czytaniu”

Data publikacji 12.09.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji o nazwie „Narodowe czytanie”. Lekturą XII edycji corocznego przedsięwzięcia, była powieść „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.

 „Narodowe Czytanie” to ogólnopolska  akcja wspólnego czytania największych polskich dzieł literackich.  To wydarzenie kulturowe zostało zainicjowane w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Co roku publicznie odczytywane są inne dzieła literackie polskich pisarzy.

W tym roku miała miejsce XII edycja Narodowego czytania, a na lekturę wybrana została powieść „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej. 8 września 2023 r. czytanie rozpoczęło się w budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie o godzinie 10:00, a następnie o godzinie 11:00 w budynku szkoły w Jerzmanowej.  Tego dnia w obu budynkach szkoły odbyły się uroczyste apele, na których pani dyrektor Wioletta Olejnik odczytała list prezydenta Andrzeja Dudy zachęcający do udziału w akcji Narodowego Czytania i fragment tegorocznej lektury.
 
Aktywny udział w akcji wzięli również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jeden z fragmentów został odczytany przez policjantkę z Wydziału Ruchu Drogowego st. sierż. Katarzynę Marczak.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452

 

Powrót na górę strony